офіційний сайт

Ланнівська ОТГ

Карлівського району Полтавської області

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням позачергової сьомої сесії

Ланнівської сільської ради

сьомого  скликання

від 20 липня 2016 року

Сільська програма реконструкції мереж вуличного освітлення

на  2016-2017 роки

 1. Загальна частина

Сільська програма реконструкції мереж вуличного освітлення на  2016-2017 роки  (далі – Програма) розроблена на виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою покращення стану освітлення вулиць, зменшення кількості правопорушень, підвищення відчуття безпеки та захищеності у громадян, які проживають на території ради.

 

Загальна  характеристика існуючого стану мереж зовнішнього освітлення по Ланнівській сільській раді

Аналіз стану мереж вуличного освітлення по Ланнівській сільській раді, у тому числі по вулицям населених пунктів ради показує, що в с-щі Ланна найбільше проводилось робіт по реконструкції мереж вуличного освітлення. Це вулиці Миру, Шкільна, Франка, Сковороди, Гоголя, Грушевського, 19-вересня, Шевченка. Також проведені роботі по реконструкції мережі вуличного освітлення в с. Чалівка.

На даний час відсутнє  освітлення вулиць села Куми та Коржиха, Львівське. Дороги і вулиці у цих селах за несприятливої погоди стають мало прохідними.  Тому освітивши вулиці в даних населених пунктах, можливо буде значно збільшити рівень безпеки життєдіяльності громадян та знизити кількість травм і правопорушень.

З огляду на негативні тенденції, що мають місце в забезпеченні безпечного пересування людей, незадовільний технічний стан та низькі експлуатаційні якості електромереж вуличного освітлення, з метою зниження рівня аварійності на дорогах та покращення умов благоустрою в сільській раді, існує і надалі потреба встановлення  вуличного освітлення та реконструкції існуючих систем вуличного освітлення.

Дана Програма  направлена відновлення ( реконстуркцію) вуличного освітлення та на значне зменшення бюджетних витрат на:

   споживання електроенергії за рахунок зниження встановленої потужності та використання багатотарифних приладів обліку спожитої електроенергії;

обслуговування мереж вуличного освітлення за рахунок збільшення строку використання високоефективних освітлювальних приладів.

В результаті її впровадження буде досягнуто рівень освітлення вулиць відповідно до санітарних норм освітлення, що позитивно вплине на дорожньо-транспортну ситуацію в селі та створить сприятливі умови для покращення криміногенної ситуації.

Використання даного світлотехнічного обладнання забезпечить цілі та мету проекту по зменшенню обсягів споживання електричної енергії та зменшенню використання бюджетних коштів.        

Мета і основні завдання Програми

Мета Програми полягає в замовленні проектної документації та встановленні освітлення по вулицях Горького, Вишнева, Степна, Київська, Кумівська  села Куми;  9 Травня в с. Коржиха і забезпеченні умов безпечного пересування населення та учасників дорожнього руху у темну пору доби, надійності функціонування і сталого розвитку об’єктів вуличного освітлення шляхом модернізації та впровадження енергозберігаючого обладнання на  об’єктах вуличного освітлення, зменшення споживання електричної енергії та заощадження бюджетних коштів.

Основні завдання:

 • розробка проектної документації для реконструкції мереж вуличного освітлення по вулицях Горького, Вишнева, Степна, Київська, Кумівська  села Куми;  вулицях 9 Травня в с. Коржиха ;
 • реконструкція мереж вуличного освітлення;
 • підвищення експлуатаційних якостей мереж вуличного освітлення шляхом встановлення енергозберігаючих світильників вуличного освітлення;
 • організація ефективного управління у сфері виробництва і надання послуг з обслуговування, утримання та ремонту, реконстуркції мереж вуличного освітлення.

Завдання і заходи Програми

      Перелік завдань і заходів сформовано відповідно до фінансових можливостей місцевого бюджету, технічних можливостей виконання необхідних монтажних робіт.

     Протягом зазначеного періоду реалізації Програми, для забезпечення досягнення її мети та основних завдань, передбачається підвищення експлуатаційних якостей мереж вуличного освітлення шляхом встановлення економних світильників вуличного освітлення .

     Передбачається здійснення таких заходів:

 1. Розробка проектної документації для реконструкції мереж вуличного освітлення  по  вищевказаних вулицях. проведення експертизи документації за необхідності.

Проведення комплексного технічного оснащення мереж вуличного освітлення, в тому числі:

           - встановлення енергозберігаючих світильників;

 • - встановлення пуско-регулюючої апаратури;
 • - встановлення двохтарифних лічильників;
 • - придбання проводів;
 • - придбання (виготовлення) нових кронштейнів;
 • - придбання нових світильників;
 • - придбання натрієвих ламп;
 • - встановлення нових приладів освітлення по с. Куми та с. Коржиха та монтаж двохконтурних (двохзонних) лічильників обліку електроенергії та датчиків денного світла
 • приєднання електричних установок

           Встановлення приладів для автоматичного керування освітленням.

Цей перелік заходів необхідно впроваджувати у співпраці з Карлівською філією ПАТ  « Полтаваобленерго» комплексно протягом 2016-2017 років з метою досягнення найбільшої ефективності.

Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування даної Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Ланнівської сільської ради в межах кошторису доходів і видатків на відповідний  рік.   З метою збільшення коштів, передбачених місцевим бюджетом на реалізацію програми, сільська рада має право звертатись до підприємств, установ, організацій, які можуть надати грошову чи матеріальну допомогу у фінансуванні програми.

Очікувані результати

Виконання Програми дасть змогу:

забезпечити  безпеку  пересування  учасників  дорожнього  руху ; зменшити  до  мінімального  рівня  витрати з місцевого бюджету  і  втрати електричної енергії при наданні послуги вуличного  освітлення ;поліпшити  якість  житлово-комунального  обслуговування  населення;приведення освітлення вулиць до вимого санітарних норм;поліпшення криміногенної обстановки по сільській раді.